DİJİTAL PAZARLAMA

DİJİTAL İLETİŞİM YÖNETİMİ

---

DİJİTAL PAZARLAMA

Dijital pazarlama stratejimiz, ölçülebilir sonuçlar elde etmenin temeli üzerine kurulmuştur.
Arama motoru optimizasyonu ekibimiz, müşterilerimiz için gelişmiş arama sıralamalarını güvence altına almayı ve aynı zamanda en üst sıralarda yer almayı hedeflemektedir. Amacımız, yalnızca SEO aracılığıyla yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak değil, aynı zamanda diğer dijital pazarlama kanallarının müşterimizin çevrimiçi varlığını nasıl etkileyebileceği konusunda net bilgiler ve stratejiler sağlamaktır.

elivajans dijital pazarlama 1

SEO hizmetlerimiz

Arama motorlarındaki anahtar kelime sıralamasını iyileştirerek web sitenize trafik çekmeye yardımcı oluruz.

Proje tanımı

Keşif sürecini doğru bir şekilde tamamlamak için gerekli tüm bilgiler,  müşteri bilgileri ve iş hedefleri tanımlanır.

SEO Denetimi

Mevcut web sitesi SEO performansı için analizlere ve site içi ve şirket dışı faktörlere dayanan temel oluşturulur.

Rekabet Analizi

SEO rakiplerini anahtar kelime araştırmasına göre tanımlayın ve fırsat ve risk alanları belirlenir.

Genel Bakış

Kullanıcı deneyimini ve gezinmesini temel alarak site performansını iyileştirmek için öneriler üretilir..

Anahtar Kelime Araştırması

Potansiyel hedef anahtar kelimeleri, proje özetinde belirtilen iş hedeflerine ve SEO denetiminde bulunan fırsatlara göre tanımlanır.

Saha dışı strateji

Projenin yaklaşımı ve zaman çizelgesi ile uyumlu olan bağlantı kurma çabalarını hedeflemek için potansiyel müşteriler belirlenir.

İçerik Stratejisi

Web sitesi, sosyal medya kampanyaları, basın bültenleri ve sosyal medya için oluşturulacak içerik zamanlaması oluşturulur.

Ölçüm Planlaması

Kampanya performansını değerlendirmek için ölçülebilir kısa ve uzun vadeli hedefler belirlenir ve ölçümlemeler yapılır.

elivajans e-mail

E-posta Pazarlama

Optimize edilmiş bir e-posta pazarlama stratejisiyle abonelerinizin listesinden en iyi şekilde yararlanın.

Bir e-postanın amacı, tıklamaları tetiklemek ve sitenize trafik çekmek. Bir kez orada, abonelerin beklentilerini yerine getirmek ve e-postanızın reklamını yapmakta olan her şeyi yansıtan açılış sayfalarını kullanmak önemlidir. Bir marka olarak, tüm kampanyanız için müşterilerinize tutarlı bir kullanıcı deneyimi sunmak istersiniz, böylece deneyim dönüşümleri artırır.

E-posta pazarlamaya yaklaşımımız

Toplam dönüşüm oranlarını artırmak için etkili e-postalarla güçlü açılış sayfalarını birleştiriyoruz.
Bülten tasarımlarımız tıklama oranlarını ve kullanıcı katılımını artırır.

elivajans e posta pazarlama

E-posta Pazarlama Süreci

Kitle Araştırması ve Veri Toplama

E-posta alıcınızın tutumlarını, kültürlerini ve beklentilerini karşılayabilmek için doğasını bilmek önemlidir.

E-posta kayıt formunuzdan alabileceğiniz gibi, kitleniz hakkında olabildiğince alakalı bilgi toplamaya çalışın. Sormak isteyebileceğiniz bazı bilgiler arasında başlık, şirket ve yer bulunmaktadır. E-posta kampanyalarınızı bölümlere ayırmak için gerçekten kullanacağınız bilgileri isteyin.

Strateji

Çoğu alıcı bir e-postayı görüntülerken birkaç saniyeden daha fazlasını harcamaz. Bu nedenle, kampanyalarınızın hem uyumlu hem de etkileşimde bulunacak şekilde tasarlanması kritik önem taşır.

E-posta pazarlama kampanyanızla bilgilendirici bir kaynak sağlıyor veya bir ürün pazarlıyor olun, alıcılarınızın dikkatini çekmek ve istediğiniz eyleme yönlendirmek için tek bir odaklanmaya karar vermeniz gerekir.

E-posta Tasarımı

Hedeflerinize ve hedef kitlenize hitap etmek için e-postalarınızı tasarlıyor ve yapılandırıyoruz. Harekete geçirici mesajların ve destekleyici görsellerin dikkatli bir şekilde yerleştirilmesi sayesinde, kampanyalarınızın sonuç elde etmesine yardımcı oluruz.

elivajans e posta
elivajans optimizasyon

Optimizasyon

Kimse kendi özel ihtiyaçlarını karşılamayan bir e-posta almayı sevmez. Segmentasyon, analiz ve geçmiş kullanıcı etkinlikleri kullanarak bunları isteyen kullanıcılara alakalı mesajlar gönderiyoruz.

Tüm e-posta pazarlama kampanyalarımız, tıklama ve açık oranlarınızı ölçmek ve optimize etmek için A / B test seçeneklerinden yararlanır. Bu, bültenlerinizin e-posta en iyi uygulamalarının yanı sıra markayla ilgili veriler veya e-posta otomasyonunun kullanımıyla oluşturulmasına yardımcı olur. Bu da müşterilerinize mükemmel bir şekilde uyarlanmış bir e-posta oluşturmamızı sağlar.

Analiz ve Raporlama

Abonelerin en yüksek yüzdesinin e-posta kampanyanızı açtığından ve tıkladığından emin olmak için en uygun zamanı ve sıklığı bulacağız.

E-posta pazarlama çözümlerimiz her zaman sonuca odaklanmıştır. Bulguları kapsamlı bir şekilde analiz edip, e-posta kampanyalarını çevreleyen kullanıcı davranışını anlamaya ve kullanıcılarınızın ihtiyaçlarına en uygun yaklaşımı geliştirmek için içgörürlerimizi kullanırız. Sürecin bu aşaması, etkin bir e-posta pazarlama stratejisinin kritik bir bileşenidir, çünkü neyin en iyi işlediğini ve iyileştirilmesi gereken alanların tespit edilmesine yardımcı olur.

Sosyal Medya Pazarlamacılığı

---

Kullanıcılarla etkileşime geçin ve hedef kitlenizle stratejik bir sosyal medya etkileşimi sağlayın.

Sosyal Medya Yönetim Süreci

Sosyal medya pazarlama sürecimiz, özellikle işletmenizin hedeflerine uygun bir sosyal medya yönetimini sağlar.

Keşif

Projenin tüm aşamalarında kullanılacak hedef kitlenin işi, web sitesi, sosyal varlığı ve rakipleri hakkında bilgi ediniriz.

Proje Tanımı

Tüm sosyal medya pazarlama çabaları için uygun dokümantasyon oluşturmak için gerekli tüm bilgilerin yanı sıra müşteri bilgilerini ve iş hedefleri tanımlanır.

İzleyici Araştırması

Anahtar kelimelere, ilgi alanlarına ve etkileyicilere dayalı kitle boyutlarını tanımlamak için reklam araçları kullanılır.

Rekabet Analizi

Tüm sosyal medya platformlarında rakipler tanımlanır, müşteri görüşmelerine dayanarak aktif oldukları ağlar tanımlanır.

Sosyal denetim

Analytics verisine ve sosyal medya izlemeye dayalı mevcut sosyal performansına dayalı temel oluşturulur.

Strateji

Sosyal medya profilleri ve paylaşılabilir içerik için ölçülebilir iş hedeflerini net bir şekilde özetleyen kapsamlı bir Sosyal Medya Pazarlama stratejisi ve proje planı oluşturulur.

Profil Stratejisi

Hedef kitle profilleri geliştirmek veya optimize etmek için  uygulanabilir bir eylem planı ve bir sosyal medya stratejisi oluşturulur.

Katılım Stratejisi

Müşterinin sosyal topluluğu içindeki ve dışındaki kullanıcılarla etkileşim kurmak için etkinlikler oluşturulur.

Ölçüm Planlaması

Sosyal medyada uygulaması yaparken eylem performansını değerlendirebilmek için ölçülebilir kısa ve uzun vadeli hedefler üretilir.

Reklam İçerik Stratejisi

Her sosyal medya kampanyası için kullanılacak içeriği markayla uyumlu bir yol izlenir. Hedef kitlenin büyümesi ve potansiyel müşteri oluşturmak için uygun ağlar üzerinde reklam planı ve bütçe geliştirilir.

Kampanya Yönetimi

Kampanya hedeflerine ulaşmak için İçerik Stratejisi uygularız.

Kısa İçerik Uygulaması

İçerik stratejisi ve sosyal medya pazarlamacılığı en iyi uygulamaları ile uyumlu tutulur ve içerik uygun ağlara dağıtılır.

Reklam Uygulaması

Sosyal medya stratejisiyle uyumlu ve marka bilinirliliğini destekleyen reklam kampanyaları düzenlenir.

Topluluk Yönetimi

Sosyal medya yönetim taktikleri, hedef kitlenin katılımını sağlayacak, etkileşim kuracak strateji izlenecek.

Analiz ve Raporlama

Kampanya performansı, izleme analizine göre proje planı ayarlanır ve raporlama sağlanır.

Aylık Performans Raporu

Sosyal medya yönetimi açısından hedeflerin mevcut durumunu, kampanya metrikleri, tamamlanan görevleri ve takip eden ay planlanır.

Üç Aylık İnceleme

Sosyal medya kampanyalarına kapsamlı bir genel bakış ve her sosyal medya platformunda bulunan sonuçlara dayalı projede yapılacak değişiklikler planlanır.

Satışları Arttırmak için Sosyal Medyadan Yararlanıyoruz

Müşterileri Anlamlı ve onlarla görüşülmeli

İşletmeler kibirli olmayı göze alamazlar. Sosyal medya çağında, işletmeler müşterileri ile görüşmelere açık olmalıdır. Müşterilerin neleri sevdiklerini, nelerden nefret ettiklerini ve düşüncelerini öğrenmek önemlidir.

Anlık Müşteri Hizmetini Sağlayın

Sosyal medya, firmaların müşteri hizmetleri konularını anında ele almasını sağlar. Bu, müşterilerin şikâyetleri, endişeleri ve önerileri öğrenmek için açık iletişim kanalları sağlar. İnsanların markanız hakkında ne düşündüklerini, ne söylediklerini izleyerek onları memnun edecek hamleler yapabilirsiniz.

Zengin içeriklerle müşterilerinizi etkileyin

Halkın ilgisini çekmenin harika bir yolu, bir sosyal medya platformu aracılığıyla doğrudan içerik oluşturmalarıdır. Doğru yapıldığında, bu taktik, müşterileri ve potansiyel müşterileri kendinize çekmeye ve yeni satışlar ve daha fazla marka bilinirliği oluşturmaya yardımcı olabilir.

Müşterilerinize Özel Teklifler ve İndirimler Sağlayın

İnsanlar her zaman en iyi fırsatları arar. Sosyal medya, işletmelere en sadık müşterileri için özel tanıtımlar yapma fırsatı verir. Her bir teklifle yalnızca hedef kitleye ulaşmakla kalmaz, aynı zamanda sosyal medya izleme analizini yerinde yaparak kampanyanın başarısını da ölçebilirsiniz.

Sunu ve İçerik Hazırlama

Potansiyel müşterilerinizle etkileşim sağlayacak iyi hazırlanmış sunu ve içeriği planlayabilir, oluşturabilir ve uygulayabiliriz.

Strateji

Araştırma ve rekabet analizi sayesinde, bir içerik pazarlama stratejisi geliştirmek ve hedef kitlenizle hangi içerik pazarlama girişimlerinin etkili bir şekilde iletişim kuracağını tam olarak belirlemek için çalışıyoruz.

İçerik Oluşturma

Başarılı içerik pazarlaması için yüksek kaliteli ve paylaşılabilir ortam gereklidir. Pazarlama stratejisiler ve içerik yazma uzmanları, işinizin genel hedeflerini karşılamak için her bir özel pazarlama kanalı için benzersiz içerikler sağlar.

İçerik Dağıtım

Yeniden tasarlanan bir web sitesinin, bir sununun, e-posta veya pazarlama kampanyalarının lansmanı olsun, ekibimiz hizmetlerinizi daha geniş bir kitleye iletir.

Çapraz Promosyon

Uyumlu içerik oluşturma stratejilerimiz, marka bilinirliğini artırmak ve işinizin arkasında birleşik bir ses oluşturmak için birden çok kanalda dağıtılabilen ve desteklenen içerikleri bir araya getirmektedir.

ÜNVAN / ADRES

Eliv Ajans Kurumsal İletişim Tanıtım ve Danışmanlık

Mimaroba Mahallesi, Kılıçoğlu Sitesi B Blok D:16
Büyükçekmece / İstanbul

EMAIL

PHONE

T: +90 (212) 807 06 90

SOSYAL MEDYA

Tüm Hakları Saklıdır © 2018. Web Tasarım Eliv Ajans